پوزش فیلم های هالیوود هالیوود سینمایی

پوزش: فیلم های هالیوود هالیوود سینمایی مقاله سینما حافظه جستجو ایران آلبوم

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پشت پرده تعویق سفر وزیر خارجه فرانسه به کشور عزیزمان ایران

مواضع ضد و نقیض مدیر جمهور فرانسه در قبال کشور عزیزمان ایران و دخالت او در قبال ناآرامی های اخیر در کشورمان، منجر به نارضایتی جمهوی اسلامی کشور عزیزمان ایران از

پشت پرده تعویق سفر وزیر خارجه فرانسه به کشور عزیزمان ایران

پشت پرده تعویق سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران

عبارات مهم : ایران

مواضع ضد و نقیض مدیر جمهور فرانسه در قبال کشور عزیزمان ایران و دخالت او در قبال ناآرامی های اخیر در کشورمان، منجر به نارضایتی جمهوی اسلامی کشور عزیزمان ایران از کاخ الیزه شده است هست.

گروه بین الملل نامه نیوز : طی روزهای اخیر، رسانه های خبری از تعویق سفر وزیر امو خارجه فرانسه به کشور عزیزمان ایران خبر دادند.بر این اساس امانوئل مکرون مدیر جمهور فرانسه و حسن روحانی مدیر جمهور ایران، در یک تماس تلفنی با یکدیگر گفت وگو کردند و تصمیم گرفتند که سفر ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه به پایتخت کشور عزیزمان ایران به تعویق بیفتد.

پشت پرده تعویق سفر وزیر خارجه فرانسه به کشور عزیزمان ایران

چنانچه کاخ الیزه اعلام کرده هست، روسای جمهور کشور عزیزمان ایران و فرانسه در این تماس تلفنی که برنامه ریزی آن پیش از شروع اعتراض ها در کشور عزیزمان ایران انجام شده است بود، به این توافق یکسان دست یافتند ولی دلیلی جهت آن اعلام نشده است.وزیر امور خارجه فرانسه قرار بود به منظور فراهم کردن مقدمات سفر امانوئل مکرون به کشور عزیزمان ایران به پایتخت کشور عزیزمان ایران سفر کند. در طول 4 دهه اخیر سابقه نداشته است که روسای جمهور فرانسه به کشور عزیزمان ایران سفر کنند. در هر حال، شاید به نظر برسد که وقوع اغتشاشات در ایران، عامل به تویق افتادن سفر “لودریان” به کشور عزیزمان ایران بوده هست. ولی 2 علت مهم تعویق وزیر امور خارجه فرانسه به کشور عزیزمان ایران در این خصوص مغفول مانده هست. یکی از مهم ترین دلایل تویق سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران، آثار و تبعات ناشی از بحران امنیت داخلی در این کشور اروپایی بوده است.

در جریان برگزاری مراسم سال نوی میلادی در فرانسه، 1000 ماشین به آتش کشیده شد و صدها معترض فرانسوی دستگیر شدند. اگرچه رسانه های غربی این خبر را در هیاهوی خبری ناشی از اغتشاشات کشور عزیزمان ایران کتمان کرده و بر روی آن مانور چندانی ندادند، ولی واقعیت امر این است که فرانسه کماکان با “بحران امنیت داخلی” در این کشور دست و پنجه نرم می کند. در چنین شرایطی تمرکز دولت مکرون بر امور داخلی این کشور باعث شده است است تا “لودریان” نیز ترجیح دهد وقت دیگری را جهت سفر به کشور عزیزمان ایران گزینش کند. بنابراین، ناآرامی های داخلی فرانسه و آثار ناشی از آن، توصیه ای نیست که بتوان آن را نادیده انگاشت.

مواضع ضد و نقیض مدیر جمهور فرانسه در قبال کشور عزیزمان ایران و دخالت او در قبال ناآرامی های اخیر در کشورمان، منجر به نارضایتی جمهوی اسلامی کشور عزیزمان ایران از

نکته مهم تری که در این خصوص وجود داشته و منجر به تاخیر سفر وزیر امور خارجه فرانسه به کشور عزیزمان ایران شده است هست، عدم هماهنگی ایالات متحده آمریکا و فرانسه در قبال توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران هست. قرار است دونالد ترامپ مدیر جمهور ایالات متحده تصمیم نهایی خود در خصوص توافق هسته ای را تا چند روز دیگر اعلام کند. “مایک پنس” معاون مدیر جمهور آمریکا اعلام کرده است که ترامپ قرار است بار دیگر در صحبت خودپایبندی کشور عزیزمان ایران نسبت به برجام را تایید نکند و از کنگره بخواهد تا در خصوص اعمال محدودیتهای اقتصادی ( تحریمهای هسته ای ) علیه کشور عزیزمان ایران تصمیم گیری کند. امانوئل مکرون مدیر جمهور فرانسه نیز اخیرا اعلام کرده است که حاضر است در خصوص تکمیل برجام با مقامات کشورمان مذاکره کند. با این حال تا وقت اعلام نظر رسمی ترامپ در خصوص توافق هسته ای، کاخ الیزه مشی رفتاری خود در قبال توافق هسته ای را اعلام نخواهد کرد. همین مسئله باعث شده است است تا مکرون از لودریان بخواهد اندکی وقت سفر خود به کشور عزیزمان ایران را عقب بیاندازد تا وظیفه برجام در کاخ سفید و کنگره آمریکا روشن تر شود.

لازم به ذکر است که مواضع ضد و نقیض مدیر جمهور فرانسه در قبال کشور عزیزمان ایران و دخالت او در قبال ناآرامی های اخیر در کشورمان، منجر به نارضایتی جمهوی اسلامی کشور عزیزمان ایران از کاخ الیزه شده است هست. در چنین شرایطی دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی کشورمان نیز نسبت به تعویق سفر وزیر امور خارجه فرانسه به کشور عزیزمان ایران بی میل نبوده هست. بدیهی است که حداقلی ترین انتظار کشورمان از فرانسه، اتخاذ مواضع براق در خصوص برجام می باشد.تاکنون شاهد اتخاذ این مواضع از سوی فرانسوی ها نبوده ایم: امانوئل مکرون و وزیر امو خارجه وی از یک سو نسبت به پایبندی به توافق هسته ای تاکید کرده و از سوی دیگر، از تکمیل برجام با مباحث مربوط به توان موشکی کشور عزیزمان ایران سخن به میان می آورند.

همچنین مقامات فرانسوی بارها اعلام کرده اند که می توان برجام را با مذاکره بر سر اعمال محدودیتهای هسته ای بعد از سال 2025 میلادی تکمیل کرد!در برابر ، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز صراحتا اعلام کرده است که مذاکره مجدد بر سر توافق هسته ای ممکن نبوده و تنها راه طرف برابر ( به خصوص آمریکا و اعضای اروپایی 1+5)، پذیرش توافق هسته ای به شکل فعلی و عمل کامل نسبت به آن هست.

پشت پرده تعویق سفر وزیر خارجه فرانسه به کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | توافق | فرانسه | فرانسه | وزیر امور خارجه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz