پوزش فیلم های هالیوود هالیوود سینمایی

پوزش: فیلم های هالیوود هالیوود سینمایی مقاله سینما حافظه جستجو ایران آلبوم

گت بلاگز اخبار پزشکی استفاده ساده تر از پروتز دست با فناوری تازه

محققان دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی با همکاری محققان دانشگاه چپل هیل، فناوری جدیدی را جهت رمزگشایی سیگنال های عصبی عضلات توسعه دادند که امکان کنترل دست و مچ م

استفاده ساده تر از پروتز دست با فناوری تازه

استفاده ساده تر از پروتز دست با فناوری جدید

عبارات مهم : آموزش

محققان دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی با همکاری محققان دانشگاه چپل هیل، فناوری جدیدی را جهت رمزگشایی سیگنال های عصبی عضلات توسعه دادند که امکان کنترل دست و مچ مصنوعی را فراهم می کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این تحقیقات بر اساس مدل سازی های کامپیوتری انجام شده است است که واکنش‌ها ساختارهای طبیعی بازو، مچ و دست را شبیه سازی می کنند. این فناوری به منظور ساخت رابط های کامپیوتری تازه جهت کابردهای متفاوت از جمله بازی ها و طراحی با استفاده از کامپیوتر نیز کاربرد دارد.

در حال حاضر اندام های مصنوعی با استفاده از فناوری آموزش ماشین جهت تشخیص الگوهای فعالیت عضلات تربیت می شوند تا امکان کنترل آنها به وسیله کاربر فراهم شود. بنابر این مورد نیاز است ابتدا کاربر این اندام ها را در یک فرآیند طولانی آموزش دهد و سپس آن ها را به کار گیرد.

استفاده ساده تر از پروتز دست با فناوری تازه

زمانی که عضوی قطع می شود، شبکه عصبی در جای خود باقی مانده و مغز همچنان سیگنال های کنترل کننده آن را ارسال می کند؛ ولی گیرنده ای جهت دریافت این سیگنال ها وجود ندارد.

اکنون محققان با استفاده از حسگرها توانستند سیگنال های عصبی مورد استفاده مغز جهت حرکت عضلات را دریافت کرده و با تجزیه و تحلیل این اطلاعات یک مدل عمومی از دست و مچ بسازند که با استفاده از همین سیگنال ها و بدون نیاز به آموزش قبلی کنترل می شود. بدهید ترتیب مغز هر شخصی قادر است با ارسال سیگنال های کنترل کننده، این مدل عمومی را به حرکت درآورد.

محققان دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی با همکاری محققان دانشگاه چپل هیل، فناوری جدیدی را جهت رمزگشایی سیگنال های عصبی عضلات توسعه دادند که امکان کنترل دست و مچ م

در آزمایشات اولیه داوطلبان معلول بدون نیاز به هرگونه آموزش توانستند این مدل عمومی را به سادگی کنترل کنند. این فناوری مراحل آزمایشی اولیه را سپری کرده ولی هنوز وارد مرحله آزمایات بالینی نشده است.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه IEEE Transactions on Neural Systems and Rehabilitation Engineering انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: آموزش | عضلات | کنترل | محققان | سیگنال | فناوری | استفاده | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz