پوزش فیلم های هالیوود هالیوود سینمایی

پوزش: فیلم های هالیوود هالیوود سینمایی مقاله سینما حافظه جستجو ایران آلبوم

گت بلاگز اخبار پزشکی علت کمبود دارو چیزی جز بی‌کفایتی نیست ، جان بیماران هپاتیت B در خطر است

رئیس شبکه هپاتیت کشور راجع به کمبود داروی بیماران مبتلا به هپاتیت B می‌گوید: «خسته شدیم از بس به مسئولان شرکت غذا و دارو گفتیم و جواب شنیدیم که به‌زودی مسئله حل

علت کمبود دارو چیزی جز بی‌کفایتی نیست ، جان بیماران هپاتیت B در خطر است

جان بیماران هپاتیت B در خطر است/ علت کمبود دارو چیزی جز بی کفایتی نیست

عبارات مهم : بازار

رئیس شبکه هپاتیت کشور راجع به کمبود داروی بیماران مبتلا به هپاتیت B می گوید: «خسته شدیم از بس به مسئولان شرکت غذا و دارو گفتیم و جواب شنیدیم که به زودی مسئله حل می شود. بیماران به ما مراجعه می کنند و ما شرمنده آن ها می شویم.»

از آخرهای سال گذشته مسئله کمبود واکسن امونوگلوبولین پیش آمد، دارویی که خاص بیماران مبتلا به هپاتیت B، مخصوصاً زنان باردار مبتلا به این بیماری هست. با شروع سال تازه این کمبود، کم کم شکل نایابی به خود گرفت و در حال حاضر به گفته مدیر شبکه هپاتیت کشور این دارو به هیچ وجه به صورت عادی در بازار دارویی کشور به دست نمی آید.

علت کمبود دارو چیزی جز بی‌کفایتی نیست ، جان بیماران هپاتیت B در خطر است

سیدمؤید علویان، مدیر شبکه هپاتیت کشور به اعتمادآنلاین می گوید: «خسته شدیم از بس به مسئولان شرکت غذا و دارو گفتیم و جواب شنیدیم که به زودی مسئله حل می شود. بیماران به ما مراجعه می کنند و ما شرمنده آن ها می شویم.»

او ادامه می دهد: «اگر مادران باردار این واکسن را به موقع دریافت کنند نوزادشان بدون مبتلا شدن به هپاتیت به دنیا می آید و اگر این دارو در وقت مناسب به آنها نرسد فرزند بیمار به دنیا می آید. کمبود این دارو یعنی خراب شدن زندگی دو انسان.»

رئیس شبکه هپاتیت کشور راجع به کمبود داروی بیماران مبتلا به هپاتیت B می‌گوید: «خسته شدیم از بس به مسئولان شرکت غذا و دارو گفتیم و جواب شنیدیم که به‌زودی مسئله حل

علویان علت کمبود این دارو را عدم مسئولیت پذیری مسئولان می داند و می گوید: «غیر از بی کفایتی چه چیزی می تواند باعث شود بدون هیچ علت منطقی یک داروی حیاتی در بازار نایاب شود؟ خوشبختانه بیماران مبتلا به هپاتیت از نظر بیمه و خدمات هر لحظه خوب حمایت شده است اند ولی کمبود دارو چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت.»

علویان می گوید: «از بهمن ماه سال گذشته که داروی بیماران هپاتیت در بازار با کمبود مواجه شد ما به مسئولان وزارت بهداشت هشدار دادیم ولی تا الآن که این دارو نایاب شده است خبری از اقدام مثبت نیست. دو هفته پیش به ما گفته شد که مسئله حل شده است و از فردای آن روز دارو در بازار خواهد بود ولی خبری نشد. ما تا کی باید به بیماران وعده بدهیم؟ به بیماری که در خطر است چه دلداری بدهیم؟»

واژه های کلیدی: بازار | دارویی | مسئولان | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz